Webinarium dla rodziców oraz nauczycieli już dziś!

2015-11-26 | red.

“Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” zapraszają rodziców oraz nauczycieli na webinarium, które będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie.  Darmowe webinarium odbędzie się 26 listopada o godz. 17.00.

 

Czy na co dzień zdajemy sobie sprawę, jakie są dobrodziejstwa i zagrożenia w sieci? Czy kontrolujemy dzieci na tyle, że wiemy, z jakich stron korzystają? Czy znamy zasady, które powinniśmy wpoić dziecku, nim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń? Na te i inne pytania będą odpowiadali specjaliści w tym temacie - Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu - podczas webinarium, które odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00.

Dołącz do webinarium

Wirtualna konferencja prowadzona na żywo przez twórców projektu, będzie poruszała kwestie bezpieczeństwa dzieci, które korzystają z Internetu. Prowadzący opowiedzą także, jak nauczyciele mają rozmawiać z dzieciakami i z rodzicami o zagrożeniach czyhających na najmłodszych użytkowników sieci oraz o technicznych formach zabezpieczenia. Podczas webinarium słuchacze uzyskają kilka praktycznych informacji, jak działają programy kontroli rodzicielskiej i jak można monitorować aktywność dziecka w sieci wraz z najnowszymi przykładowymi rozwiązaniami w tej kwestii.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 26 listopada o godz. 17:00 wejść na stronę: ambasadorzy.kulturaonline.pl/webinarium i zalogować się na utworzone tam wydarzenie. Potrwa  ono godzinę, przewidziany jest również czas na dodatkowe pytania uczestników.

 

***
Ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna ‘Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu’ współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, projekt realizowany jest przez Fundację dla Kultury.pl.

Wypełnij ankietę