Webinar: Niebezpieczeństwa w sieci. Dowiedz się, jak ustrzec przed nimi swoje dziecko

2015-11-20 | red.
 

“Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” zapraszają rodziców oraz nauczycieli na webinarium, które będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie.  Darmowe webinarium odbędzie się 26 listopada o godz. 17.00. Cały czas można brać też udział w bezpłatnych szkoleniach, które są dostępne na platformie e-learningowej na stronie “Ambasadorów Bezpiecznego Internetu”.

Czy na co dzień zdajemy sobie sprawę, jakie są dobrodziejstwa i zagrożenia w sieci? Czy kontrolujemy dzieci na tyle, że wiemy, z jakich stron korzystają? Czy znamy zasady, które powinniśmy wpoić dziecku, nim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń? Na te i inne pytania będą odpowiadali specjaliści w tym temacie - Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu - podczas webinarium, które odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00.

Dołącz do webinarium

Wirtualna konferencja prowadzona na żywo przez twórców projektu, będzie poruszała kwestie bezpieczeństwa dzieci, które korzystają z Internetu. Prowadzący opowiedzą także, jak nauczyciele mają rozmawiać z dzieciakami i z rodzicami o zagrożeniach czyhających na najmłodszych użytkowników sieci oraz o technicznych formach zabezpieczenia. Podczas webinarium słuchacze uzyskają kilka praktycznych informacji, jak działają programy kontroli rodzicielskiej i jak można monitorować aktywność dziecka w sieci wraz z najnowszymi przykładowymi rozwiązaniami w tej kwestii.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy 26 listopada o godz. 17:00 wejść na stronę: ambasadorzy.kulturaonline.pl/webinarium i zalogować się na utworzone tam wydarzenie. Potrwa  ono godzinę, przewidziany jest również czas na dodatkowe pytania uczestników.

Szkolenia na platformie online wciąż aktywne

W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” powstała też platforma e-learningowa. Aby wziąć udział w bezpłatnych kursach, wystarczy zalogować się na stronie ambasadorzy.kulturaonline.pl. W tej chwili na platformie dostępnych jest 10 kursów, ich tematy to:

Do czego dzieciom potrzebny jest Internet?
Dziecko w wieku wczesnoszkolnym - krotki rys psychologiczny
Dlaczego Internet jest tak niebezpieczny dla dziecka?
Sieć to nie samo zło. Dobre strony Internetu
Buszowanie w Internecie, ale pod kontrolą, Jak pilnować, żeby dziecko nie robiło głupot
Uwaga na gry w sieci
Zasady muszą być, czyli kodeks bezpiecznego zachowania w Internecie
Na co choruje Internet? Część 1
Na co choruje Internet? Część 2
Na co choruje Internet? Część 3

Bezpłatne kursy e-learningowe mają za zadanie uświadomić rodziców i opiekunów, jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w cyberprzestrzeni.


***
Ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna ‘Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu’ współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, projekt realizowany jest przez Fundację dla Kultury.pl.


Wypełnij ankietę