Naucz swoje dziecko mądrego korzystania z sieci

2015-10-15 | red.

Nawet najmłodszy użytkownik Internetu musi sobie zdawać sprawę z tego, że w sieci trzeba być tak samo ostrożnym, jak w realnym życiu. Jakich zasad powinni przestrzegać rodzice i dzieci? Co zrobić, by korzystanie z Internetu nie wiązało się z nieprzyjemnościami? Na te i inne pytania odpowiadają “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” w darmowym szkoleniu dostępnym dla każdego na platformie e-learningowej.

 

Jak nauczyć swoje dziecko mądrego korzystania z sieci? Ważne jest, aby ustalić jasne reguły. Ustawienie komputera w miejscu ogólnodostępnym, ustalenie czasu spędzonego na buszowanie w internecie - to tylko nieliczne z cennych rad, które są przekazywane podczas kursów przygotowanych przez “Ambasadorów Bezpiecznego Internetu”.

Bezpłatne kursy e-learningowe mają za zadanie uświadomić rodziców i opiekunów, jak uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Z kursów dostępnych na platformie można dowiedzieć się:

•    co dzieje się w głowie dziecka w wieku wczesnoszkolnym,
•    jakie są dobrodziejstwa i zagrożenia Internetu,
•    dlaczego gry komputerowe uzależniają,
•    jakie zasady warto wpoić dziecku, nim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń.

Twórcy szkolenia online zadbali o to, by każdy uczestnik poznał ważne aspekty związane z bezpieczeństwem w sieci. W kursach został poruszony między innymi ważny temat zabezpieczeń komputerów, czyli wszelkiego rodzaju programów do tzw. kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim rodzice mogą śledzić, co dziecko robiło w Internecie.

Przejdź szkolenie online i zdobądź nagrodę

Platforma e-learningowa powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- prewencyjnej “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”. Każdy, kto przejdzie szkolenie (składa się ono z dziewięciu kursów), ma możliwość wygrania interesujących książek oraz e-booków, które zasilą dowolnie wybraną szkolną bibliotekę. Do wygrania są książki z wydawnictw: Znak, Wydawnictwo Literackie, Świat Książki, Afera, Nasza Księgarnia i Skrzat, w sumie prawie 700 tytułów.

Udział w szkoleniu online “Akademia Bezpiecznego Internetu” jest bezpłatny. Wystarczy tylko zarejestrować się i postępować zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Aby rozpocząć kurs, wejdź na: ambasadorzy.kulturaonline.pl.

Szkolenia wciąż trwają

Projekt “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” to nie tylko szkolenia online. W ramach tej kampanii o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie uświadamiać ma “Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu”, która po raz drugi wyruszyła w Polskę. Twórcy kampanii “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” - Fundacja dla Kultury.pl - nadal zapraszają chętne klasy II i III szkół podstawowych do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach. Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu odwiedzi 120 instytucji, które jako pierwsze zgłoszą chęć uczestnictwa. Z każdej z nich może zostać przeszkolonych maksymalnie 60 uczniów. W pierwszej kolejności do projektu zostaną zakwalifikowane szkoły i instytucje z miejscowości do 100 tys. mieszkańców. Jeżeli takich zgłoszeń będzie mniej, wtedy do udziału zaproszeni zostaną pozostali chętni.

Zgłoszenia prosimy wysłać na adres: alicja.bar@kulturaonline.pl, w zgłoszeniu powinna znaleźć się pełna nazwa oraz adres szkoły/instytucji, preferowany termin szkolenia oraz dane osoby do kontaktu.

Jedno kompletne szkolenie obejmuje dwie godziny lekcyjne. Projekt będzie realizowany do 15 grudnia br.

***
Ogólnopolska kampania edukacyjno-prewencyjna ‘Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu’ współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, projekt realizowany jest przez Fundację dla Kultury.pl.

Wypełnij ankietę