Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu: Półkolonie

2015-09-01 | red.
 fot. Łukasz Badula

W czasie wakacji pojawiliśmy się na półkoloniach organizowanych dla dzieci w wybranych miejscach w Polsce.

Wakacje to czas błogiego lenistwa, ale nie dla wszystkich. Dzieciaki, mimo pięknej pogody za oknem, chętnie pojawiały się na organizowanych przez Stowarzyszenia i Fundacje zajęciach. Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu, dzięki uprzejmości wielu instytucji, w okresie wakacyjnym pojawiła się z cyklem szkoleń m.in. w Stowarzyszeniu Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem, w Centrum wspierania Organizacji Pozarządowych, w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, w Fundacji Spichlerz Kultury oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach. Fotorelację z przebiegu szkoleń zobaczyć można tutaj.

 fot. Beata Turek

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu to przede wszystkim darmowe szkolenia dla uczniów klas I- III. Główną tematyką zajęć jest nauka postaw związanych z dbaniem o własne bezpieczeństwo w sieci.

Zasady uczestnictwa w projekcie:

•    do udziału w Projekcie zakwalifikuje się 120 szkół podstawowych, które jako pierwsze zgłoszą chęć uczestnictwa w projekcie. W jednej szkole możemy przeszkolić maksymalnie 60 uczniów, preferowane klasy to II i III szkoły podstawowej

•     w pierwszej kolejności udział mogą wziąć szkoły z miejscowości do 100 tys. mieszkańców, jeżeli takich zgłoszeń będzie mniej, wtedy zapraszamy do udziału szkoły  z większych miejscowości

•    udział w projekcie jest darmowy

Jedno kompletne szkolenie obejmuje dwie godziny lekcyjne, więc w jednej szkole możemy spędzić maksymalnie 4 godziny lekcyjne szkoląc dwie grupy szkoleniowe. Szkoły prosimy o udostępnienie sali na czas szkolenia oraz rzutnika.

 Projekt będzie realizowany do 15 grudnia br.

Wszystkie instytucje zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu.

Zgłoszenie prosimy wysłać na adres: alicja.bar@kulturaonline.pl, w zgłoszeniu powinna znaleźć się pełna nazwa oraz adres szkoły/ instytucji, preferowany termin szkolenia oraz osoba do kontaktu.
 
***

Nadal można korzystaćz darmowej platformy e-learningowej, która powstała podczas I edycji projektu- w najbliższym czasie dodane zostaną do niej dwa nowe szkolenia, za przejście platformy będzie można również zdobyć darmowe książki do szkolnych bibliotek.

W ramach projektu planowane są także cykliczne webinary dla nauczycieli- szczegóły pojawią się na stronie projektu.

Wypełnij ankietę