Rozesłaliśmy do bibliotek 600 książek!

2015-02-06 | red.
 


Wystarczyło zaliczyć kurs na bezpłatnej platformie e-learningowej, a zdobyte punkty wymienić na książkę, która trafiła do wybranej biblioteki szkolnej lub miejskiej. Rozesłaliśmy do bibliotek w całej Polsce niemalże 600 tytułów!

Darmowa platfomra e-learningowa uruchomiona w połowie grudnia, powstała w ramach projektu "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu". W jej skład wchodzi siedem szkoleń, z których możemy dowiedzieć się m.in.:

- jakie są zagrożenia i dobrodziejstwa internetu,
- co dzieje się w głowie dziecka w wieku wczesnoszkolnym,
- dlaczego gry komputerowe uzależniają,
- jak monitorować dostęp do internetu na komputerze, tablecie czy telefonie komórkowym,
- jakie zasady warto wpoić dziecku, zanim na dobre wsiąknie w cyberprzestrzeń.

Każdy, kto przeszedł szkolenie na platformie, mógł zdobyć nagrody w postaci atrakcyjnych książek i e-booków do szkolnych czy miejskich bibliotek. Do zdobycia były książki z wydawnictw: Znak, Prószyński, Akapit Press, Zielona Sowa, Afera, Nasza Księgarnia i Media Rodzina, w sumie prawie 600 tytułów! - Zainteresowanie było naprawdę duże, do końca stycznia szkolenie przeszło niemalże 1200 osób, które zamówiły do bibliotek w całej Polsce 600 książek. Wszystkie książki zostały już rozesłane- podsumowuje Alicja Bar, koordynator projektu.

Mimo, że zapasy książek wyczerpały się, darmowa platforma e-learningowa nadal jest dostępna- aby rozpocząć szkolenie wejdź na: ambasadorzy.kulturaonline.pl i postępuj zgodnie ze wskazówkami.


***
Projekt Akademia Bezpiecznego Internetu jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Więcej informacji o jego realizacji na: ambasadorzy.kulturaonline.pl

Wypełnij ankietę