Aktualności

Nieletni hejtują, dorośli odpowiadają?

2016-02-25 | red.

Wasze młodsze rodzeństwo lub pociecha hejtuje w sieci? Uważajcie! Radca prawny Piotr Grzelczak z Kancelarii Prawnej GFP Legal mówi o konsekwencjach grożących opiekunom nieletnich hejterów.

czytaj dalej »

II edycja projektu 'Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu' dobiegła końca

2016-02-09 | red.

Czy szkoły są odpowiednio przygotowane do przekazywania wiedzy na temat zagrożeń czyhających w Internecie? Odpowiedzi szukali “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”, którzy przeszkolili w tym zakresie uczniów klas 1-3. Wyniki badań przedstawiają w raporcie.

czytaj dalej »

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu w listopadzie i grudniu

2015-12-17 | red.

Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu odwiedzili 123 szkoły podstawowe w całej Polsce dzieląc się swoją wiedzą z ponad 6500 uczniów!

czytaj dalej »

Zdobądź książkę dla swojej biblioteki!

2015-12-09 | red.

Fundacja dla Kultury.pl po raz drugi rozdaje książki do bibliotek! Książki można wygrać zaliczając kursy w ramach darmowej platformy e-learningowej.

czytaj dalej »

Spędzaj czas ze swoim dzieckiem w Internecie /wywiad/

2015-12-01 | AB

Z Ewą Przygocką, trenerem umiejętności komputerowych rozmawiamy m.in. o tym, czego dzieci szukają w Internecie, w jakie gry najchętniej grają i dlaczego ich nowymi autorytetami są youtuberzy.

czytaj dalej »

Sprawdzajmy co robią nasze dzieci w sieci! /wywiad/

2015-11-30 | AB

Z Beatą Turek, wykładowcą w projekcie "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu" rozmawiamy o tym, co dzieci robią w sieci, dlaczego wciąż trzeba im przypominać o zagrożeniach czyhających na nie w Internecie oraz o potrzebie ciągłej kontroli rodzicielskiej.

czytaj dalej »

Dziękujemy za udział w webinarium!

2015-11-27 | red.

26 listopada odbyło się webinarium, które zorganizowała Fundacja dla Kultury.pl, realizator ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu”.

czytaj dalej »

Webinarium dla rodziców oraz nauczycieli już dziś!

2015-11-26 | red.

“Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” zapraszają rodziców oraz nauczycieli na webinarium, które będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie.

czytaj dalej »

Webinar: Niebezpieczeństwa w sieci. Dowiedz się, jak ustrzec przed nimi swoje dziecko

2015-11-20 | red.

“Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” zapraszają rodziców oraz nauczycieli na webinarium, które będzie poświęcone tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie. Darmowe webinarium odbędzie się 26 listopada o godz. 17.00.

czytaj dalej »

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu w październiku

2015-11-17 | red.

Nasi Ambasadorzy dzielnie przekazywali swoją wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu uczniom ze szkół podstawowych w całej Polsce. W październiku na naszej szkoleniowej mapie pojawiły się nowe województwa!

czytaj dalej »

Naucz swoje dziecko mądrego korzystania z sieci

2015-10-15 | red.

Co zrobić, by korzystanie z Internetu nie wiązało się z nieprzyjemnościami? Na to i inne pytania odpowiadają “Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” w darmowym szkoleniu dostępnym dla każdego na platformie e-learningowej.

czytaj dalej »

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu we wrześniu

2015-10-12 | red.

Dzwonek, który po wakacyjnej przerwie zabrzmiał w tysiącach szkół podstawowych, był także sygnałem do działania dla Ambasadorów Bezpiecznego Internetu.

czytaj dalej »

Wygraj książki dla swojej biblioteki!

2015-09-23 | red.

Fundacja dla Kultury.pl po raz drugi rusza z akcją darmowego rozdawania książek do bibliotek!

czytaj dalej »

Wędrująca Akademia Bezpiecznego Internetu: Półkolonie

2015-09-01 | red.

W czasie wakacji pojawiliśmy się na półkoloniach organizowanych dla dzieci w wybranych miejscach w Polsce.

czytaj dalej »

Ruszyła II edycja Ambasadorów Bezpiecznego Internetu!

2015-06-29 | red.

Fundacja dla Kultury.pl zaprasza do udziału w II edycji "Ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” dofinansowanej ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

czytaj dalej »

Rozesłaliśmy do bibliotek 600 książek!

2015-02-06 | red.

Wystarczyło zaliczyć kurs na bezpłatnej platformie e-learningowej, a zdobyte punkty wymienić na książkę, która trafiła do wybranej biblioteki szkolnej lub miejskiej. Rozesłaliśmy do bibliotek w całej Polsce niemalże 600 tytułów!

czytaj dalej »

Co dzieci Talków robią w sieci?

2014-12-30 | isz

O tym, co moja córka oglądała w internecie, wiem mniej więcej pół minuty po fakcie - opowiada Leszek Talko, dziennikarz, publicysta, pisarz, ojciec dwójki dzieci (Pitu i Kudłatej), mąż Moniki Piątkowskiej.

czytaj dalej »

Wyposaż biblioteki w nowe książki!

2014-12-18 | red.

Wystarczy zaliczyć kurs na bezpłatnej platformie e-learningowej, a zdobyte punkty wymienić na książki, które trafią do bibliotek szkolnych lub miejskich. To Ty zadecydujesz do której biblioteki wyślemy książkę!

czytaj dalej »

Dowiedz się, jak chronić dziecko w cyberświecie

2014-12-15 | red.

Czy sieć to samo zło? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami internetu? Ile czasu 7-latek może spędzać online? Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu.

czytaj dalej »

Tworzymy listę książek do szkolnych bibliotek

2014-12-11 | red.

Jakie książki powinien przeczytać każdy uczeń szkoły podstawowej? Masz pomysł? Podziel się nim i pomóż nam stworzyć unikalny ranking złożony z topowych tytułów!

czytaj dalej »

Akademia Bezpiecznego Internetu odwiedziła już 21 szkół

2014-12-08 | red.

Ogólnopolski projekt „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” ma na celu pokazanie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci. W szkoleniach udział wzięło blisko 1500 uczniów z 21 szkół podstawowych z całej Polski.

czytaj dalej »

Akademia Bezpiecznego Internetu zawita do Świdnicy

2014-11-14 | red.

Ogólnopolski projekt „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” ma na celu pokazanie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci. Na Dolnym Śląsku spotkania odbędą się w szkołach podstawowych w Świdnicy i w okolicach.

czytaj dalej »

Akademia Bezpiecznego Internetu zawita do Leszna

2014-11-12 | red.

Ogólnopolski projekt "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” ma na celu pokazanie dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci. Pierwsze spotkania odbędą się szkołach podstawowych w Lesznie i w okolicach.

czytaj dalej »

Czy wiesz, co twoje dziecko robi w sieci?

2014-11-05 | isz

Właśnie ruszył ogólnopolski projekt "Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu". Najmłodsi dowiedzą się m.in. co wolno, a czego nie wolno robić podczas buszowania w sieci. Dla własnego dobra.

czytaj dalej »

Wypełnij ankietę